Leto pri vode: paddleboard nesmie chýbať vo vašej výbave!
Leto pri vode: paddleboard nesmie chýbať vo vašej výbave!

Leto je obdobím, ktoré si mnohí spájajú s oddychom, slnkom a časom stráveným pri vode. Ak sa chystáte byť celé leto pri vode, odporúčame vám kúpiť paddleboard. Paddleboarding prinesie do vášho letného programu nový rozmer a množstvo zábavy. Je to šport, ktorý je prístupný pre všetkých, ktorí túžia po dobrodružstve a aktívnej dovolenke. Preto neváhajte a pridajte paddleboard do svojej letnej výbavy – nebudete ľutovať!

Čo je to paddleboarding?

Paddleboarding je vodný šport, pri ktorom stojíte na doske podobnej surfovacej a pomocou pádla sa pohybujete po vode. Tento šport pochádza z Havajských ostrovov, kde ho po prvý raz vyskúšali surferi v období, kedy neboli vhodné vlny na surfovanie. V posledných rokoch sa paddleboarding rozšíril do celého sveta a stal sa populárnym najmä vďaka svojej dostupnosti a všestrannosti.

Prečo začať s paddleboardingom?

Jednou z najväčších výhod paddleboardingu je jeho jednoduchosť. Na rozdiel od niektorých iných vodných športov nevyžaduje paddleboarding výcvik a ani špeciálne zručnosti. Všetko, čo potrebujete, je paddleboard a pádlo. Väčšina ľudí sa dokáže naučiť techniku pádlovania už po niekoľkých minútach. Paddleboardy nie sú drahé a môžete si ich tiež prenajať na väčšine rekreačných vodných plôch.

Paddleboarding je neuveriteľne všestranný šport. Môžete ho praktizovať na rôznych typoch vôd od jazier až po pokojnejšiu morskú hladinu. Existuje niekoľko rôznych štýlov paddleboardingu, napríklad rekreačný, závodný, na cvičenie jogy alebo fitness, kedy nahradí pomôcky ako hrazda alebo činky. Paddleboarding je výborný spôsob, ako si zlepšiť fyzickú kondíciu. Tento šport posilňuje nielen svaly nôh, chrbta a ramien, ale aj stred tela.

Ako začať s paddleboardingom?

Ak vás paddleboarding zaujal a chcete ho vyskúšať, kúpte si v prvom rade správny paddleboard z obchodu inSPORTline. Existuje niekoľko typov paddleboardov, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom a materiálom. Pre začiatočníkov sú najvhodnejšie širšie a stabilnejšie dosky, ktoré poskytujú lepšiu rovnováhu. Nafukovacie paddleboardy sú výbornou voľbou pre tých, ktorí nemajú dostatok miesta na uskladnenie pevnej dosky alebo chcú svoj paddleboard prepravovať.

Základom paddleboardingu je správna technika pádlovania a udržiavanie rovnováhy na doske. Pred prvým vyplávaním je dobré si osvojiť postoj na doske a techniku používania pádla. Pri každom vodnom športe je dôležité myslieť na bezpečnosť. Vždy noste záchrannú vestu a uistite sa, že máte správne upevnený bezpečnostný pás, ktorý spája s doskou.

Autor: Gabriela Kudláčová