Svieže letné vône - aké parfémy používať v lete?
Svieže letné vône - aké parfémy používať v lete?

Leto je tu! Teplé počasie, slnko a dlhé dni lákajú k tráveniu času vonku, čo znamená, že zmeniť by ste mali nielen oblečenie, ale tiež vône. Ťažké, zimné parfémy odložte na poličku a doprajte si osvieženie v podobe ľahkých vôní. Svieže arómy perfektne doladia letnú atmosféru a zlepšia vám náladu. Ktoré parfémy sú vhodné na použitie v lete?

Tipy na výber letného parfému

V prvom rade sa zamerajte len na ľahké a osviežujúce vône. Korenisté arómy sa v horúcom počasí stávajú dusivé a pôsobia na ľudí unavujúco. Po ruke by ste mali mať vždy dva parfémy, jeden na deň a jeden na večer. Parfémy určené na deň musia byť ľahšie a večerné viac sofistikované. Dôležité je tiež zvážiť príležitosť. Do práce nie sú vhodné príliš silné vône.

Pred kúpou parfému je ideálne získať vzorkovník a naniesť vôňu na zápästie a krk. Vôňa sa musí rozvinúť, takže jej dajte čas. Až po pár minútach zistíte, ako na vás parfém pôsobí a či je vhodný pre vašu osobnosť. V lete sa parfémy kvôli poteniu rýchlejšie z pokožky vytrácajú. Opakovanému nanášaniu sa nevyhnete. Ak nemáte radi parfémy, drogéria ponúka aj iné možnosti, ako si dopriať voňavé osvieženie. Kúpiť je možné vonné oleje a krémy.

Aké typy vôní sú vhodné na leto?

Citrusové: Citrusové vône sú klasikou leta. Sú svieže, povzbudzujúce a evokujú pocit bezstarostnosti. Medzi obľúbené citrusové tóny patria bergamot, citrón, pomaranč a grapefruit.

Kvetinové: Kvetinové vône dodajú vášmu outfitu ženský a romantický nádych. V lete sú vhodné najmä ľahké kvetinové vône, ako napríklad jazmín, levanduľa, ruža a pivonka.

Ovocné: Ovocné vône sú sladké a svieže, a preto sú ideálne na horúce letné dni. Medzi populárne ovocné tóny sa zaraďujú jahody, maliny, jablko a broskyňa.

Vodné: Vodné vône sú chladivé a osviežujúce ako morský vánok. Sú ideálne na nosenie na pláž alebo k bazénu. Ak chcete mať neustále pocit ako pri mori, kúpte si parfémy s vôňou vodnej ľalie, uhorky alebo melóna.

Bylinkové: Bylinkové vône sú svieže a aromatické. Dodajú vám energiu a dobrú náladu. Ide o unikátne arómy, ktorých nevšednosť vaše okolie omámi. Vyskúšajte parfémy s bazalkou, rozmarínom, šalviou a tymianom.

Výber vhodného letného parfému je spôsob, ako si spríjemniť horúce letné dni. Nebojte sa experimentovať a nájsť si vôňu, ktorá dokonale odráža vašu letnú náladu. Okrem výberu vône je v lete dôležité dbať aj na starostlivosť o pokožku. Používajte opaľovací krém s vysokým faktorom a hydratujte kožu, aby ste predišli jej vysušeniu. Pre ženy s dlhými vlasmi je skvelým tipom voňavý sprej na vlasy. Vietor vôňu z vlasov prenesie do vášho okolia a vyvolá príjemné pocity.