Pohľad do súkromia luxusných jácht – takto si boháči užívajú relax počas plavieb
Pohľad do súkromia luxusných jácht – takto si boháči užívajú relax počas plavieb

Pri pohľade na najluxusnejšie súkromné jachty sveta je ťažké odolať ich dizajnu a originalite. Extrémne drahé plavidlá nie sú len prostriedkom pre plavbu, ale tiež poskytujú svojim majiteľom jedinečný zážitok spojený s nekonečným pohodlím. Okrem vybavenie lodí si boháči  užívajú profesionálnu obsluhu kapitána, stewardov či kuchárov. Nahliadnite s nami do štýlových priestorov luxusných jácht.

Dovolenku na jachte si môžete dopriať aj vy

Dovolenky na lodiach sú hitom posledných rokov. Neustále stúpa ponuka plavidiel a jachty na predaj i prenájom sú dostupné pre každého. Záleží len na vašom rozpočte, či si doprajete trochu luxusu na katamaráne, alebo sa uskromníte s jednoduchšou plachetnicou. Ušetriť môžete na iných veciach, než na plavidle. Napríklad nájdite vo svojom okolí niekoho, kto má oprávnenie kormidlovať loď. Musí ísť však o človeka, ktorý má kapitánske skúšky, pretože skúšky vodca malého plavidla na mori neplatia. Ušetriť môžete aj na tom, že lode na predaj a prenájom budete hľadať s časovým predstihom a na lodi si budete sami variť. A ako to vlastne vyzerá na palube luxusných plavidiel?

Špičkový interiér a exteriér lode

Najluxusnejšie súkromné jachty majú ohromujúcu architektúru vyhotovenú od svetových dizajnérov. Každý detail je starostlivo premyslený a prispôsobený vkusu majiteľa. Paluby sú vybavené moderným nábytkom z exotických drevín v spojení s kovom, sklom alebo dokonca zlatom. Vonkajšia časť jachty je nádherne navrhnutá s dôrazom na estetiku a funkčnosť. Súčasťou horných palúb bývajú bazény, plošiny na opaľovanie alebo vírivé vane.

Perfektne vybavená kuchyňa pre gurmánske zážitky

Výnimočnosť najluxusnejších súkromných jácht nekončí len pri ich výzdobe a dizajne. Kuchynské vybavenie na týchto plavidlách zodpovedá najvyšším štandardom. Renomovaní šéfkuchári sú súčasťou posádky a pripravujú pre majiteľov jedlá, ktoré sú pravým umením. Jedlá sú uvarené za použitia čerstvých surovín dovážaných priamo na palubu. Majitelia jácht si tak môžu užívať gurmánske pochúťky priamo na hladine modrého oceánu.

Relaxačné zóny na palube jachty

Pre majiteľov najluxusnejších súkromných jácht je oddych súčasťou každej plavby. Preto sú luxusné lode na predaj vybavené špičkovými rekreačnými zónami. Fitness centrá s výhľadom na more, wellness centrum, kino a dokonca aj golfové ihriská sú len niektoré z možností, ktoré majitelia môžu využívať na palube svojich lodí. Tieto luxusné plavidlá tak ponúkajú nielen nezabudnuteľné zážitky, ale aj priestor na relaxáciu.

Technologické vychytávky na luxusných jachtách

Najluxusnejšie súkromné sú vybavené najnovšími informačnými a komunikačnými technológiami, ktoré majiteľom umožňujú ostať pripojenými na internetovú sieť aj uprostred oceánu. Na lodi sa využívajú inteligentné systémy ovládajúce kompletne celú loď.

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter