Venujte blízkym pod stromček masážny prístroj
Venujte blízkym pod stromček masážny prístroj

O pár týždňov tu máme Vianoce a niektorí ľudia ani len netušia, čo kúpiť blízkemu ako darček. Ideálnym darom takmer pre každého sú masážne prístroje. Relax a oddych potrebuje po práci veľké množstvo ľudí. Masážne prístroje sa predávajú v rôznom prevedení, sú určené na rozmanité svalové partie, niektoré sú veľmi skladné a lacné. Prinášame vám zopár tipov na vianočné darčeky v podobe masážnych prístrojov, ktoré pomôžu dosiahnuť harmóniu medzi telom a mysľou.

Masážny valec

Začneme u masážneho valca, ktorý je jedným z najlacnejších, no veľmi efektívnych masážnych pomôcok. Valce využívajú vo veľkom športovci pred a po cvičení. Ich využitie je veľmi široké, keďže sila masáže závisí od toho, aký tlak na valec vytvoríte. Masážny valec je vskutku skvelým spôsobom, ako poskytnúť vašim svalom intenzívnu, ale príjemnú masáž. Textúrovaná povrchová úprava napomáha uvoľňovať svalové napätie a zlepšovať krvný obeh. Masážny valec sa najčastejšie používa na masáž nôh, stehien, chrbta a lýtok. Stačí si ľahnúť na podlahu a valcovať boľavé partie tela sem a tam. Tento prístroj je ideálny na uvoľnenie svalov po náročnom dni, na rozohriatie svalov pred tréningom, uvoľnenie a zvýšenie flexibility.

Masážny prístroj na chrbát a krk

Masážny prístroj na chrbát a krk máva podobu oblúkovitého vankúša, ktorý si priložíte na ramená. Tento prístroj je navrhnutý tak, aby masíroval špecifickejšie oblasti v miestach krčnej chrbtice a ramien. S rôznymi nastaviteľnými režimami a intenzitou umožňuje precíznu masáž, ktorá pomáha redukovať napätie v krčnej oblasti. Elektrický masážny prístroj na krk má okrem možností voľby intenzity i možnosť vyhrievania. Teplá masáž pomáha ešte viac uvoľniť svaly a zmierňovať bolesti.

Masážna podložka

Masážnu podložku môžete položiť na zem alebo sa na ňu oprieť na stoličke. Zväčša vykonáva japonské techniky masáže shiatsu. Ide o simuláciu tlaku prstov na istých bodoch tela. Masážna podložka simuluje túto techniku pomocou rotačných masážnych hlavíc, ktoré sa pohybujú po chrbte a krku. Podložku si môžete uložiť aj pod nohy a masírovať zadok či stehná. Tento prístroj ponúka hlbokú masáž, ktorá znižuje svalové napätie a zlepšuje prekrvenie. Mnoho podložiek je vybavených aj funkciou ohrevu, čo pridáva do masáže dodatočný relaxačný efekt.

Masážny vankúš a pištoľ

Masážny vankúš z e-shopu inSPORTline je veľmi skladná a multifunkčná pomôcka. Vďaka menším rozmerom si môžete vybrať konkrétnu svalovú partiu, ktorú potrebujete premasírovať. Vankúš sa dá položiť na posteľ, môžete sa o neho oprieť o stenu, pripevniť ho na stoličku alebo položiť pod chodidlá. Tento prístroj kombinuje tlakovú masáž s teplom, čím poskytuje úľavu od únavy a bolestí vybraných svalov. Podobne skladnou a efektívnou pomôckou je masážna pištoľ, ktorá tlakom pôsobí na konkrétny bod. Hlavice pištole je možné meniť. Masážna pištoľ pomáha uvoľniť svaly a zlepšiť elasticitu pokožky.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter