Vlastníte veľký pozemok? Zíde sa vám pomocník v podobe štvorkolky
Vlastníte veľký pozemok? Zíde sa vám pomocník v podobe štvorkolky

Štvorkolky sa stávajú neodmysliteľným pomocníkom pre tých, ktorí chcú maximalizovať produktivitu a efektivitu práce na veľkom pozemku. Či už ste farmármi, alebo len hobby záhradníkmi, štvorkolka sa vám zíde. Pri výbere štvorkolky je dôležité zohľadniť typ pozemku a potreby poľnohospodárskej činnosti. S vhodnou výbavou a príslušenstvom štvorkolky prácu na veľkých pozemkoch zoptimalizujú.

Aký typ štvorkolky vybrať?

Nie všetky štvorkolky sú rovnaké, a preto je dôležité, aby si poľnohospodári starostlivo vybrali ten správny model podľa individuálnych potrieb. Farmári s veľkými pozemkami, ktorí potrebujú prepravovať ťažké nástroje alebo pracovať na nerovnom teréne, by mali zvážiť robustnejšie a výkonnejšie štvorkolky typu nákladná štvorkolka (UTV). Hybridné modely s možnosťou pripojenia rôznych príslušenstiev sú často najviac ideálnou voľbou pre ich univerzálnosť.

Akú výbavu musí mať pracovná štvorkolka?

Kryt na podvozok – pre ochranu podvozku pri jazde cez kamene, štrk, bahno a vodu. Kryt zvýši odolnosť  štvorkolky pri preprave ťažkého nákladu.

Výkonný motorštvorkolka s dostatočným výkonom zvládne ťažké práce a je ideálna na prekonanie nerovného o terénu.

Snežné pásy – pásy na štvorkolky rozšíria možnosti ich využitia počas celého roka. S pásmi štvorkolka priam kĺže po hlbokom snehu a môže prepraviť náklad aj v zime.

Ťažné zariadenia – kúpte štvorkolky s možnosťou pripojenia rôznych zariadení ako sú pluhy, pomôcky na sejbu alebo rôzne nástroje pre úpravu pôdy. Silné ťažné zariadenia sú súčasťou štvorkolky can-am.

Ochranné prvky – bezpečnosť farmárov je kľúčová, a preto by mala štvorkolka disponovať ochrannými prvkami ako sú rám, ochranné mriežky a bezpečnostné pásy.

Využitie štvorkolky na veľkom pozemku

Štvorkolky s nákladným priestorom umožňujú farmárom efektívne prepravovať nástroje, zásoby a plodiny cez problematický terén. Tieto stroje s príslušenstvom na orbu a úpravu pôdy pomáhajú farmárom rýchlo a efektívne pripraviť pôdu na pestovanie. Pre farmárov je kľúčové udržiavať stav plodín. Štvorkolky s postrekovačmi sú ideálne na rýchle a efektívne ošetrovanie rastlín. Štvorkolky uľahčujú farmárom proces kŕmenia hospodárskych zvierat. Vďaka štvorkolkám môžu farmári efektívne monitorovať stav svojej pôdy, hliadkovať po pozemku a rýchlo riešiť problémy.

Pre moderných poľnohospodárov s veľkými pozemkami sú štvorkolky kľúčovým nástrojom na maximalizáciu efektivity práce. Vyberte si štvorkolku ako pracovný nástroj na tomto odkaze  https://www.brp-world.com/sk/sk/nase-produkty/can-am-off-road.html – možné je nakonfigurovať všetky detaily.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter