7 nápadov na podnikanie s minimálnymi nákladmi

Hovorí sa, že jeden dobrý nápad je viac ako milión v banke. Toto tvrdenie je pravdivé hlavne v podnikaní. Začať podnikať môžete bez vstupnému kapitálu alebo s minimálnymi nákladmi. Existuje veľa aktivít, ktoré nie sú viazané na počiatočné nákupy a platenie nájmu. Inšpirujte sa 10 nápadmi na podnikanie s minimálnymi nákladmi.

Tip na začiatok – ako začať podnikať

Najviac preferované formy podnikania na Slovensku sú vo forme živnosti alebo sa ľudia rozhodnú pre založenie s.r.o.. Založiť živnosť je menej nákladné a rýchlejšie, ale rizikom je ručenie celým majetkom. Založenie s.r.o. dáva širšie možnosti v podnikaní, v účtovníctve a minimalizuje riziká spojené s podnikaním. Začať podnikať môžete aj tak, že si kúpite založenú ready made s.r.o..

Nápady na podnikanie bez peňazí

  1. Finančné poradenstvo

Finančné poradenstvo je u nás ešte v plienkach, ale postupne pribúdajú ľudia, ktorí si radi nechajú poradiť od odborníka. Odbremenia sa od behania po bankách a z domu spravujú svoje financie. Na rozbeh poradenstva nepotrebujete žiadny kapitál.

  1. Content marketing

Ak vás baví surfovanie po internete a máte v malíčku ovládanie funkcií sociálnych sietí, začnite robiť content marketing. Spravte si kurz, otvorte živnosť a dajte do poriadku účty firiem.

  1. Opatrovanie

Na opatrovanie vám opäť stačí len kurz, ktorý organizuje napríklad červený kríž. Následne môžete spolupracovať s obcou alebo hľadať prácu cez inzerát. Práca so seniormi a hendikepovanými je ťažká, no prináša vnútorné uspokojenie.

  1. Stráženie

Nemyslíme stráženie objektov, ale detí či psov. Stačí sa zaregistrovať na rôzne portály a o prácu budete mať postarané. Možno si časom otvoríte psiu alebo detskú škôlku a váš biznis bude rásť.

  1. Doučovanie

Ste dobrí v matematike, cudzích jazykoch alebo v iných predmetov? Začnite doučovať. Najskôr popri hlavnom zamestnaní a po čase zistíte, že vďaka referenciám pribúdajú klienti.

  1. Virtuálna asistentka

Ak pracujete ako asistentka riaditeľa a už vás nebaví byť len servírkou kávy, zhodnoťte svoje schopnosti ako virtuálna asistentka. Toto podnikanie je v posledných rokoch veľmi vyhľadávané. O prácu nebudete mať núdzu.

  1. Kuriér

Ako kuriér nemusíte pracovať pre firmu. V prípade, že máte väčšie vozidlo, skúste si založiť živnosť a prevážať tovar či jedlo. Môžete pracovať pre viac spoločností či reštaurácií súčasne.