PDR opravy preliačin – Čo by ste mali vedieť

Patríte medzi šťastlivcov, ktorých karoséria auta nikdy nebola poškodená? Gratulujeme, pretože patríte k menšine. Preliačiny vznikajú na aute z rôznych príčin a sú najčastejším poškodením karosérie. Buďte pripravení na všetky eventuality a naštudujte si vopred možnosti opravy preliačin metódou PDR.

Aké poškodenia sa dajú opraviť PDR metódou?

Je jedno, či je príčinou vzniku preliačiny vandalizmus, alebo krupobitie, dôležité pre opravu preliačin PDR je, aby nebol poškodený lak. Ak prišlo pri nehode k prasknutiu laku, opraviť prasklinu a preliačinu je možné len vyrovnaním karosérie, zabrúsením povrchu a novým lakom. Niekedy musí byť použitý aj git. O možnosti opravy šetrnou PDR metódou sa informujte v špecializovanom servise. Odborné oko servisného pracovníka vie behom pár minúť odhadnúť či je preliačinu možné opraviť PDR.

Prečo sa oprava preliačin PDR metódou oplatí?

Najväčšou výhodou opravy PDR je vrátenie poškodeného miesta do pôvodného stavu. Komu na vozidle záleží, ten nechce, aby na aute zostali stopy po oprave. PDR metóda je tak šetrná, že nie je potrebné lakovanie, takže nie je možné po oprave rozoznať poškodené miesto. Druhou výhodou je rýchlosť opravy. Niekedy sa dá poškodenie opraviť na počkanie, inokedy trvá oprava maximálne 3 dni. Pri menších poškodeniach vás vyjde oprava PDR oveľa menej ako iné druhy opráv.

Je možné opraviť PDR aj veľké preliačiny?

Vandalizmus na aute je niekedy príčinou vskutku veľkých preliačin. Krupobitie zase spôsobí veľa malých preliačin nachádzajúcich sa vedľa seba. V oboch prípadoch nie je problém preliačinu opraviť, ak nie je ostro ohraničená a lak nepopukal.

Ktoré poisťovne preplácajú PDR opravy?

Všetky poisťovne preferujú PDR opravu. Ak máte vozidlo poistené voči živelným pohromám a vandalizmu, budete platiť opravu len do výšky spoluúčasti. Informujte sa v servise na možnosť preplatenia. Väčšina servisov spolupracuje priamo s poisťovňami a celý proces preplatenia opravy vybavia za vás.

Ako prebieha oprava preliačin PDR?

Počas opravy preliačin skúsený technik pomocou sady na opravu preliačin postupuje dvomi spôsobmi. Ak sa vie k preliačine dostať z vnútra karosérie, preliačinu vytlačí smerom von. V opačnom prípade sa preliačiny vyťahujú lepidlom.