7 návodov, ako sa cítiť šťastný

Je šťastie naozaj len chvíľkový stav mysle? Alebo sa dá šťastie prežívať každý deň? Hovorí sa, že šťastie je pominuteľné, ale emócie, ktoré nás robia šťastnými sa dajú dosiahnuť rôznym spôsobom. Napríklad za pomoci našich 7 tipov a návodov.

1. Urobte šťastným druhého

Začneme netradične šťastím druhých. Ak máte vo svojom okolí pozitívnych ľudí, prenesie sa dobrá energia aj na vás. Ak iného spravíte šťastným, budete šťastní aj vy. Privodiť pocity šťastia ostatným môžete tak, že im venujete svoj čas a netradičné zážitky. Choďte s rodinou a priateľmi na výlet alebo kúpte oslávencovi zážitkový darček.

2. Vybočte zo stereotypu

Stereotypný život vedie k depresii a pocitom zbytočnosti. Dajte si predsavzatie, že každý mesiac vyskúšate niečo nové. Môže ísť o návštevu novej reštaurácie, odhodlajte sa na let balónom, vyskúšajte paragliding alebo zoskok padákom.

3. Nájdite si hobby

Čo okrem práce a rodiny robíte? Ak ste odpovedali nič, ste na ceste k tomu byť nešťastní. Mať koníček a venovať sa mu je cestou k pocitom šťastia. Začnite kresliť, prihláste sa do klubu turistov alebo na hodiny tanca.

4. Venujte sa pohybu

Pri športovaní sa uvoľňujú hormóny šťastia endorfíny. Hodiny po tréningu sa budete cítiť skvele. Možností pohybu je veľa, stačí si nájsť ten správny. V lete plávajte, behajte, korčuľujte alebo sa prechádzajte. V zime zájdite do plavárne, choďte do posilňovne alebo na pilates.

5. Majte čas pre seba

Aspoň raz do týždňa buďte len sami so sebou. Pár hodín venovaných samému sebe nie je egoizmus, ale očista pre myseľ. Niekedy postačí, keď sa objednáte na masáž, zájdete sami na prechádzku či s rukou v knihe budete relaxovať pri bazéne.

6. Chovajte zvieratá

Domáci maznáčikovia preukázateľne vplývajú priaznivo na duševné zdravie. Veľké oči psíka a jeho skákanie po vašom príchode domov, maznanie sa s mačičkou – po takejto nádielke lásky sa budete cítiť jedinečne.

7. Kvalitne jedzte

Ste to, čo jete. Zdravým stravovaním predídete nielen chorobám, ale tiež depresii. Vaše telo bude fungovať ako hodinky, nebudete sa cítiť ťažko, ale naopak plní energie.