Kempovanie a štvorkolky sú super kombinácia

Dovolenku v kempoch si môžete okoreniť tak, že sa do hôr vyberiete na štvorkolke. Side by side štvorkolky alebo UTV majú dosť priestoru na to, aby ste so sebou vzali všetko potrebné. Vďaka štvorkolke si užijete kempovanie spolu s adrenalínovou jazdou. Čo zbaliť na takúto dovolenku a ako sa na ňu pripraviť?

Štvorkolky sú najlepšie vozidlá do terénu

Ak sa v horách nechystáte len prechádzať, dovezte si do kempu štvorkolku. Štvorkolky sa podobne ako automobily dajú požičať. Neexistuje lepšie vozidlo, ktoré by v lese zvládlo naozaj každý terén. Navyše, ak je stroj homologizovaný na jazdu po diaľniciach, môžete sa do kempu dopraviť na štvorkolke. V opačnom prípade budete musieť štvorkolku naložiť na špeciálny príves a doviesť ju do kempu autom.

Vždy si overte pravidlá danej krajiny, čo sa jazdy na štvorkolke týka. Podľa našich zákonov sa môže jazdiť so štvorkolkou všade, kde aj s automobilom. V prípade, že hľadáte naozaj zaujímavé trasy, rôzne tipy nájdete na internete. Niektoré agentúry organizujú jazdy na štvorkolkách spojené s prenocovaním v stane. Aj toto je možnosť, ako dovolenku so štvorkolkou zažiť. Výhoda využitia agentúr tkvie v tom, že vyberú vhodnú trasu, štvorkolku vám požičajú a poskytnú i iné doplnkové služby. Agentúry zväčša požičiavajú naozaj kvalitné stroje, napríklad štvorkolky can-am.

Čo zbaliť na dovolenku na štvorkolke

Športové štvorkolky a štvorkolky side by side nemajú krytú kabínu. Rátajte s tým, že budete počas celého dňa na slnku alebo naopak začne pršať. Preto majte po ruke náhradné oblečenie a na jazdu využívajte oblečenie s dlhým rukávom. Štvorkolka je pomerne stabilné vozidlo, ale pre zvýšenie bezpečnosti si nasaďte počas každej jazdy prilbu. Chráňte aj ruky rukavicami a oči slnečnými okuliarmi. Pocit istoty vám poskytne cestovné poistenie. Pozor na to, že jazda na štvorkolke sa zaraďuje medzi dovolenky rizikové, a preto sa pripoistite podľa pravidiel poisťovne.

Využitie služieb agentúry znamená, že budete jazdiť v skupine. Pri single jazde si trasu vopred naplánujte, vozte so sebou mapu alebo GPS a nabíjaciu stanicu. Myslite na zmeny počasia a zbaľte si so sebou pláštenku. Okrem stanu, spacích vakov, jedla a pitia si nezabudnite dokúpiť cestovnú lekárničku.

Vyberte správnu štvorkolku

Štvorkolku ešte nemáte? Vybrať si správnu štvorkolku ja základ pohodovej jazdy. Nemusíte chodiť do predajní. Na stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html si nakonfigurujete štvorkolku a automaticky sa vám vytvorí cenová ponuka.