Potrebujete stroj na farmu? Odporúčame vám štvorkolku

Na farme je potrebných veľa strojov a pomôcok, ktoré uľahčia prácu. Starostlivosť o plodiny a domáce zvieratá so sebou nesie veľa namáhavých činností. Iste uvažujete, že by ste si pomohli kúpou traktora. My vám odporúčame na farmu kúpiť štvorkolku. Pre menšie farmy ide o ideálneho poľnohospodárskeho pomocníka.

UTV alebo ATV štvorkolka

Pre prácu na farme prichádzajú do úvahy UTV a ATV štvorkolky. Sú podobné, čo sa výkonu a možností využitia týka, ale rozdiely sú v iných vlastnostiach. Ide predovšetkým o pohodlie farmára a ovládanie štvorkolky. ATV úžitková štvorkolka sa podobá na športový model. Avšak je oveľa viac robustnejšia, keďže musí zvládnuť ťahať náklad alebo prídavné zariadenia. Farmár na štvorkolke sedí v strede stroja, ktorý sa ovláda riadidlami. Prídavné zariadenia je možné pripojiť do prednej i zadnej časti štvorkolky

UTV štvorkolky can am i iných značiek sa inak nazývajú aj nákladné. V ich zadnej časti je korba, ktorá slúži na prevážanie nákladu. Tento rozdiel medzi UTV a ATV nie je jediný. Veľký rozdiel je v komforte riadenia. UTV sa ovláda pomocou volantu ako traktor či klasický automobil. Nemusíte si zvykať odlišné šoférovanie pomocou riadidiel. Veľmi dôležité je, že UTV má sedadlá skryté v kabíne. Práca na poli sa tak stáva pohodlnou záležitosťou. Na farmára sa nepráši z úrody, nemusí sa obávať vetra alebo dažďa.

Za málo peňazí veľa muziky

Nákladná štvorkolka vás vyjde menej ako malý traktor a zároveň získate veľa výhod počas práce v záhrade a na poli. Samozrejme, že cena závisí od modelu a vybavenie, ale vo všeobecnosti sú UTV lacnejšie. Traktor je oveľa väčší ako štvorkolka, čo znamená, že sa horšie dostane do neprístupných miest. Na terénnu jazdu nemá traktor prispôsobené ani pneumatiky.

Vo všetkom ostatnom sú traktory a UTV podobné. K obidvom vozidlám je možné pripojiť rôznorodé nástroje potrebné na prácu v lete i v zime. Najčastejšie ide o prívesné vozíky. Ak chcete zväčšiť priestor na prevážanie nákladu, pripevnite k UTV s korbou dodatočný vozík. V lete pooriete s pridaným pluhom alebo zasejte s posýpačom. V zime nemusí UTV štvorkolka oddychovať. Spravte si poriadok na záhrade, poodťahujte nepotrebné náradie či drevo. S pomocou radlice odhrňte sneh z okolia domu.

Všetky doplnky k UTV alebo ATV a ich cenovú kalkuláciu je možné rýchlo nakonfigurovať na tejto stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.