6 + 1 otázok a odpovedí o autostanoch

Vidina dovolenky pod stanom láka veľa ľudí. Napokon sa rozhodnú pre klasickú dovolenku v hoteli, pretože sa obávajú zníženého komfortu. Komfort ako v hoteli sa dá užívať aj pod širákom. Stačí, aby ste namiesto stanu kúpili autostan. Pripevnite ho na strechu a užívajte si všetky výhody strešného stanu. Máte o tomto type stanu pochybnosti? Otázky a odpovede v nasledujúcich riadkoch vás o jedinečnosti autostanu presvedčia.

1. Je autostan dostatočne veľký pre rodiny?

Stanovačka nie je určená len pre mladých alebo pre páry. Autostany sú perfektná pomôcka na kempovanie pre celú rodinu. V stane, ktorý má látkovú konštrukciu sa pohodlne vyspia dvaja dospelí s dvomi deťmi.

2. Ktorý typ stanu na auto je najlepší?

Všetky stany na auto sú skvelé a nedá sa povedať, ktorý je lepší. Pre páry je určený stan, ktorý má pevnú škrupinu. Jeho pevná konštrukcia neumožňuje vytiahnutie stanu do strán, a preto sa nedajú priestory pevného stanu zväčšiť. Rodiny si musia kúpiť látkový stan na auto.

3. Je moje vozidlo vhodné pre pripevnenie autostanu?

Na namontovanie stanu sú vhodné všetky vozidlá. Pred kúpou autostanu preverte nosnosť strechy a limity hmotnostného zaťaženia pneumatík. Overte si taktiež tzv. dynamickú i statickú nosnosť vozidla.

4. Nie je rozťahovanie stanu na auto zložité?

Roztiahnutie stanu vám nezaberie viac ako pár minút. Pevné škrupinové stany sa dokonca roztiahnu samé, keď otvoríte box a uvoľníte západky. Látkové stany sa rozťahujú vytiahnutím schodíkov do strany.

5. Ako sa autostan primontuje na strechu?

Autostan je možné pripevniť na strechu rôznych vozidiel, ktoré disponujú strešným nosičom. Upevňovací systém stanu na auto je jednoduchý a umožňuje rýchlu montáž.

6. Autostan je drahý – oplatí sa do neho investovať?

Cena stanu na auto odráža jeho kvality a možnosti. Všetky stany na auto sa skladajú z hornej pevnej a nepremokavej konštrukcie. Dolnú časť tvorí matrac, čo je zásadný rozdiel autostanu a klasického stanu. Na streche vozidla ste chránení pred počasím, zimou, hmyzom či zlodejmi.

7. Autostan zaberie na streche veľa miesta – ako mám previesť na dovolenku bicykel?

Umiestnenie stanu na strechu auta nie je prekážkou pre prevážanie bicykla. Vymeňte nosič bicykla na strechu za nosiče bicyklov na ťažné alebo na piate dvere. Spojte komfortný pobyt v prírode s poznávaním cyklistikých trás.