Komfort a luxus na mori? Dokonalá dovolenka vďaka katamaránu
Komfort a luxus na mori? Dokonalá dovolenka vďaka katamaránu

Katamarány sú špecifické plavidlá, ktoré vynikajú vďaka dvojitému trupu. Takáto konštrukcia robí plavidlo stabilné a pohodlné na plavbu. Ak hľadáte plavidlo, ktoré vám zaručí komfort i luxus počas dovolenky na mori, katamarán je ideálna loď.

Ako vyzerá katamarán

Katamarán je typ plavidla s dvojitým trupom po stranách. Táto konštrukcia mu poskytuje vynikajúcu stabilitu na otvorenom mori a umožňuje komfortné plavby aj v prípade vysokých vĺn. Ide o veľmi bezpečné plavidlo, ktoré je perfektnou voľbou na dlhšie i kratšie dovolenky.

Katamarány môžu mať rôzne veľkosti od menších rekreačných katamaránov po veľké luxusné plavidlá určené pre viac cestujúcich. Ide o lode na predaj a prenájom, ktoré preferujú hlavne rodiny s deťmi. Jednou z najvýraznejších vlastností katamaránov je ich schopnosť poskytovať výnimočný komfort a luxus počas plavieb. Vzhľadom na širší trup a viac priestoru sú katamarány pohodlnejšie a priestrannejšie ako sú jachty na predaj.

Luxusné vybavenie katamaránov

Vďaka bohatému priestoru môžu byť katamarány vybavené na špičkovej úrovni. Katamarány majú väčšie kabíny, čo znamená viac priestoru na spanie a relaxáciu. Niektoré luxusné katamarány majú master kabíny so samostatnými kúpeľňami.

Panoramatické výhľady

Veľkou výhodou je salónik vo vyvýšenej časti lode. Panoramatické okná poskytujú úžasný výhľad na more a do okolia. Pre kulinárov a ľudí, ktorí sa radi bavia sú dôležité celkom iné priestory – kuchyňa a minibar. Moderné kuchynské zariadenie vrátane veľkých chladničiek umožňujú si užiť na lodi večierky plné dobrého jedla a chladených nápojov.

Široké možnosti aktivít

Hlavne pre dámy je dôležité sociálne zázemie počas plavby. Kúpeľne a toalety sú podobné ako v hoteloch. Pridajte si k tomu veľkú obývaciu miestnosť, jedáleň či terasu a dokonalá dovolenka sa stáva realitou. Ako bonus sú na palube katamaránu umiestnené aj športové potreby. Ide hlavne o kajaky, paddleboardy, vodné skútre a potápačské vybavenie. Po absolvovaní kurzu kapitána môžete katamarán i kormidlovať. Na stojatých vodách mimo morí vám bude stačiť kurz vodca malého plavidla.

Pre koho sú katamarány ideálne plavidlá

Katamarány sú vhodné pre širokú škálu cestovateľov a dovolenkárov. Katamarány s väčším počtom kajút a sociálnych priestorov sú ideálne pre rodiny, ktoré chcú stráviť dovolenku na mori spolu. Ide tiež o lode pre páry hľadajúce romantický výlet so súkromnými kabínami a romantickými výhľadmi. Kvôli stabilite a pohodliu si plavbu užijú seniori. Katamarány s viacerými kajutami sú skvelé plavidlá pre skupiny priateľov, ktorí chcú cestovať a užívať si dovolenku spoločne. Zabudnúť nesmieme ani na tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú luxusnú dovolenku na mori.

Bez ohľadu na to, či hľadáte romantickú dovolenku pre dvoch, dobrodružný výlet s rodinou, alebo luxusný výlet so skupinou priateľov, katamarány majú niečo pre každého. Plavba na katamaráne je nielen spôsobom dopravy, ale tiež skutočným zážitkom.